ייעוץ פיננסי לעסקים בתחילת דרכם

Posted under בלוג On By מאיה

בנייה הינה דבר לא פשוט אך למרבה הפלא רובנו עוסקים בה, בין אם אנו בונים תוכניות לעתיד או תוכניות חסכון ועד לתכנון קניית רכב או מכירה שלו. במרבית הדרכים שנבחר נצטרך לבנות משהו, אך כאשר אנו אמורים לבנות את העסק שלנו, ייתכן ונצטרך לא רק תוכנית אלא ייעוץ פיננסי שיוכל לעזור לנו לבצע החלטות נכונות בהמשך הדרך אבל לא רק. מלבד התוכנית והייעוץ להם נזדקק, חשוב להכיר שכיום ישנם לא מעט חברות קטנות ובינוניות החולשות על מגוון רחב של סקטורים ומה שמביא גם לתחרות לא קטנה. לכן בכדי להרים עסק בצורה אופטימלית ולדעת כיצד להתחרות ולהתנהל, מומלץ להכיר את היתרונות שבייעוץ פיננסי לעסקים בתחילת דרכם.

נקודות עיקריות לייעוץ פיננסי לעסקים

ייעוץ פיננסי מתפרס על פני כמה תחומים ונושאים שונים, אשר משיקים בצורה כזו או אחרת לעסק או למוצר שאנו משווקים או מייצרים. תחומים אלו אמנם משיקים אחד עם השני, אבל בחיבור של כולם יחד הם מייצרים את העסק עצמו והם כוללים: הכרה של השוק, תמחור המוצר או השירות, פיתוח עסקי, בניית תוכנית עסקית, ניהול כוח אדם, ניהול פיננסי ועוד. חשוב להכיר כי גם בין כל אלו יש תתי נושאים, כמו למשל הכרה של השוק איננה מסתכמת רק בתחליפים למוצרים או השירותים שהעסק מציע, אלא גם את הלקוחות הפוטנציאלים, את יכולת השיווק של כל אחת מהחברות המתחרות ועוד.

אז מה הכי חשוב?

מבין כל הנושאים הללו ישנם לא מעט נושאים חשובים וכמו שציינו מעל, חיבור בין כולם מייצר מערכת עסקית נכונה ומתפקדת. עם זאת בין אם העסק בשלביו הראשונים ובין אם הוא בשנה החמישית, ישנם נקודות שיכולות להיות אקוטיות יותר לעסק אחד ואקוטיות פחות לעסק אחר. כך למשל עסק הדורש השתלמויות, יתקשה לעמוד בקצב השוק אם לא ביצע השתלמויות על פי חוק(בהתאמה) או אחת לשנה. ומנגד עסק שבתחילת דרכו ומעורבים בו יזמים צעירים שסיימו ללמוד לא מזמן, ייתכן וביצוע השתלמות כזו או אחרת תועיל אך יתכן והשקעה במחלקת השיווק למשל תהיה עדיפה יותר.