העולם הוא כדור

Posted under בלוג On By מאיה

משחק הכדורגל הוא תופעה מיוחדת במינה. לא בחוקי המשחק עצמו, אלא בכל הטררם שקורה סביבו ומגיע איתו בעסקת חבילה. כמובן שגם ענפי ספורט אחרים זוכים לפופולריות רבה, אבל כדורגל זה משהו אחר. הייתי אומרת שזה לא רק משחק, עבור אנשים רבים כדורגל זה אורח חיים. כל סדר יומם נסוב סביב המשחקים, הליגות והאליפויות השונות. ולא סתם אנשים רבים, לעניות דעתי הבלתי קובעת, הייתי אומרת שמדובר במיליארדים, בכל רחבי העולם. תמיד הפליאה אותי האובססיה סביב המשחק הזה, שבו כמה אנשים רצים אחרי כדור. אפילו הרב"ש, מקובל גדול, סיפר על הכבוד שהוא רוחש לכדורגל, למרות שלא היה לו ידע או עניין בתחום, וזאת מכיוון שהוא מייצר שמחה עבור אנשים רבים, ולשמח זוהי מצווה גדולה. 

האהדה לכדורגל זו תופעה שחוצה יבשות, מגזרים, דתות והשקפות עולם. נראה שהיא היא לא פוסחת על שום מקום על פני הגלובוס, החל מהמדינות המפותחות והעשירות ביותר, ועד המקומות הנידחים ביותר. לא פלא שסביב העניין הזה מתפתחת תעשייה ענקית, המגדלת שחקני כדורגל מיליארדרים שזוכים לתהילה של לא פחות מגדולי עולם.  https://www.geektime.co.il/tag/%D7%A2%D7%A8%D7%9F-%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A5/

אז נכון, יש גם צדדים פחות יפים וממש לא ספורטיביים לשיגעון הכדרוגל. האמוציות הגדולות של האוהדים חוצות לעיתים את הגבולות ומובילות להתנהגות ממש ברברית. לא אחת אנחנו שומעים על מקרים של אלימות מילולית וגם פיזית במגרשים, וזה חבל מאוד. כי תחום הכדורגל הוא דוגמה יפה לתחום שמייצר שוויון הזדמנויות. בזכות האהדה הגלובלית והממון הרב המושקע בו, הוא מאפשר גם למי שמגיע מרקע כלכלי או חברתי חלש להתקדם ולהצליח. למעשה כל ילד שיש לו כישרון, רצון ומוכנות לעבוד קשה, יכול לזכות לטיפוח הטוב ביותר ולקבל הזדמנות להפוך לשחקן מהשורה הראשונה. ותחשבו על הסימבוליות של המשחק הזה. הכדור הקטן שיכול לאחד את האנושות סביב הכדור שלנו. שחקנים מכל המדינות והדתות רצים אחריו. אוהדים מכל הסוגים נוהרים אחריו. יש בהחלט מה ללמוד מזה וגם לקחת את הצדדים היפים האלה לתחומים אחרים.