בעיות ראייה נפוצות בקרב צעירים

Posted under בלוג On By מאיה

מליוני בני אדם סובלים כיום מבעיות ראיה שונות ומשונות, כאשר חלק מהן יאלצו את אלו הסובלים מהם לא רק לחבוש משקפיים לפעמים אלא גם לעבור לא מעט פרוצדורות רפואיות כאלו ואחרות. אך בין כל בעיות העיניים חייבים לעשות הפרדה בין בעיות ראייה נפוצות שבקרב צעירים, כאלו היכולות להגיע כמתנה גנטית מההורים ולגרום ללא מעט צרות או חלילה דרך התאמצות מוגברת של העיניים חשיפה לשמש ועוד. ובטח בתקופה כזו כאשר רובנו בוהים לא מעט שעות אל מול המסכים, כדי מאוד שנדע אילו בעיות ראייה קיימות בעזרת המומחים של LENS.

בעיות ראייה מולדות

אל בעיות ראייה שונות חשוב גם לציין בעיות ראייה שעלולות להיות חלק מהמטען הגנטי שלנו, לכן אם קיים איזה שהוא עבר במשפחה שלכם היכול להשפיע עליכם או על ילדכם בגיל מאוד צעיר חשוב מאוד שתכירו את בעיות הראייה שעלולות להתגלות בגיל מאוד צעיר.

•ראיית צבעים

אחת מהבעיות המולדות אך גם נמצאה בלא מעט פעמים ככזו הנרכשת עם הזמן. מחלה זו מסווגת על פי סוגים שונים של קושי, החל מחוסר מוחלט בראייה של צבעים ועד צבעים שיכולים להראות פחות חזקים לחולה. יחד עם זאת חשוב לציין כי השכיחות אצל גברים נמצאה גבוה יותר בכמה אחוזים* משל נשים.

•קטרקט מולד

ברוב הפעמים מופיע אצל ילדים לאחר הלידה ויהיה מושפע מלא מעט סינדרומים אחרים, אשר המרכזי שביניהם לרוב יהיה קשר גנטי. מצב שכזה גורם לחוסר שקיפות בעדשת העין והיווצרות של עדשה עכורה שתראה בצבע כחול ועכור. יחד עם זאת הרפואה כיום יכולה לטפל במחלה זו גם בשלבים מוקדמים.

•מחלות רשתית

Cone and/or Rod dystrophy-קבוצת מחלות אשר גורמת למחסור בפוטו רצפטורים, בצורה חלקית או מלאה ברשתית. מחלות אלו עלולות להתפרץ בגילאי העשרים ומיד בלידה, והן עלולות ליצור עיורון מלא או הפרעה מינימלית.

Coat's disease-מחלה זו מופיה ברוב הפעמים עם שינויים גנטים ויוצרת פגיעה בכלי הדם אשר גורמים גם להתפתחות כלי דם באזור העין העלולים ליצור מצב של גלאקומה, בעיות ראיה עד לכדי עיוורון.

בעיות ראייה נרכשות

אחת מהבעיות השכיחות ביותר בין צעירים ואפילו בין מבוגרים יותר היא ראייה מטושטשת, הגורמת לחוסר יכולת להתמקד באובייקטים קרובים או בהיווצרות של צילינדר המשנה את צורת עדשת העין. שתי בעיות אלו נחשבות כנרכשות לרוב מזוקן ראייה או שהייה ממושכת אל מול המסכים. יחד אל בעיות אלו ישנה גם בעיית קוצר ראיה הנגרמת גם היא משהייה ממושכת אל מול מסכים או קריאה, והיא יוצרת מצב בו החולה יראה חפצים קרובים בצורה טובה ורחוקים צורה מטושטשת.
לקריאה נוספת