בחירות בארה"ב וגם כאן בישראל

Posted under בלוג On By מאיה

מצב גושי, של שני מחנות כמעט שווים, גם אצלנו וגם בארה"ב, מציירים ממש אותו מצב. כאילו תאומים סיאמיים שאחד גדול והשני קטן. אצלנו כאן, בארצנו הקדושה, כבר 3 מערכות בחירות. בכולן אותה תוצאה "פיפטי פיפטי" וגם שם בארה"ב חצי חצי, ממש ללא הכרעה, ולפי החוק גם פה וגם שם מספר זעום מכריע את הכף. אצלנו המצב עוד יותר נורא. נראה שאין מנוס ממערכת בחירות רביעית ומי יודע אם תהיה אחרונה בסבב הזה של אין הכרעה.

מתי נבין, פה בארץ ישראל הקדושה, גם שם בארה"ב הגדולה, ובכל מדינה ומדינה, גם בכל עניין ועניין, לאו דווקא בבחירות לממשל, שהשלם מורכב מניגודיו?! מתי נבין שבמשהו המיוחד שיוצר משמאל ומימין לקו אמצע מיוחד לא אני אצטרך לוותר על דבר, וגם אתה לא תצטרך לוותר על דבר.

מתי סוף, סוף נרצה לבנות יחדיו למעלה משני הקצוות של הימין והשמאל את המשהו הכולל אותי ואותך, המשהו שהוא שנינו יחדיו. מתי נקבל בתפיסתנו את המציאות החדשה של מחצית בשמאל ומחצית בימין שמהווים את השלם המושלם? 

במציאות הזו החדשה נזדקק לכוח עליון של טבע הבריאה. כוח שהוא קדום גם לשמאל וגם לימין, הוא עליון, מעל השמאל וגם מעל הימין.  הוא הכרחי לבניית המציאות השלישית החדשה והוא זה שקושר את שני הניגודים. הוא שקובע את המציאות החדשה, מציאות שלא מוכרת לנו עדיין עתה.

זה מצב שדומה לילד שלנו המשותף, שנוצר ממני וממך, מזכר ומנקבה, מניגודיות של יין ויאנג. הוא לא אני ולא אתה והוא גם לא פשרה ביני לבינך. הוא המשהו השלישי שהגיח לעולם ורק כשהגיח יכולנו להתוודע אליו. הוא המציאות החדשה שבנינו יחדיו בעזרת פלא של טבע עליון שלקח את מה שאני נתתי ואת מה שאתה נתת, ערבב בדרכו הנעלמה ויצר בריאה חדשה. בריאה שמנהלת אותי ואותך מעתה ועד עולם ובשבילה אנחנו מוכנים לעשות כל שאפשר.

מתי נבין שזה בדיוק המצב גם במפה הגושית שכאן בארץ וגם שם בארה"ב? מתי כבר נאחז יד ביד ונצעד בשמאל וימין אל עבר המציאות החדשה של מדינה אחת שצריכה להיות מורכבת מגם וגם ורק כך היא שלמה ולמענה אנחנו מוכנים לעשות כל מה שאפשר?