כל סודות הבריאה בספר אחד זוהר

אגלה לכם סוד. ובכן הוא לא ממש סודי למי שמכיר אותי אבל אתם לא. אז בבקשה – פעם חשבתי שספרנים, אוהבי ספרים, הם גיבורי על בהסוואה!! הרי כל הסודות שבעולם נמצאים בין הדפים. כל התשובות לשאלות, כל הסיפורים, כל הידע האנושי רשום שם ופתוח לרווחה ליודעי הח"ן!!! ובטוח שבין כל אותם הספרים, נמצאים גם כאלה שכתובים בהם סודות היקום. כמו בסרטים. כמו..בספרים…

ככל שגדלתי ניסיתי להכחיש שאין שום סוד גדול ולצערי אין גם גיבורי על. החיים הם בסה"כ מאד רגילים, במקרה הטוב. עם השנים, ההרגשה הזו השתרשה בי ואיתה כל הפליאה שהיית בי בפנים ואולי אפילו הפסקתי לחפש תשובות כי די הפסקתי לשאול שאלות. עד שיום אחד, החיים הביאו לי בוקס בסיבוב ונתנו לי להרגיש לעומק ולרוחב כמה שהקיום הוא לא פשוט ואיך ששאלות יכולות לבעור בתוך אדם, גם מצער וכאב ולא רק מסקרנות. 

התחלתי לחפש מחדש, בלית ברירה, רק כדי לנסות לנשום מבלי שישרוף. אולי יש משמעות לחיים? אולי יש איזה סוד נסתר? חיפשתי וחיפשתי עד שהתייאשתי ויום אחד, גיליתי במקרה מישהו כזה. האמת, בכלל לא ציפיתי שככה הוא יהיה. היה לו מבטא חזק ודיבור לא קולח. גם לא בדיוק הבנתי על מה הוא מדבר ולא הסכמתי עם הרבה מדבריו…אבל לא יכולתי לנער את ההרגשה שיש פה "אמת". שיש פה תשובות לשאלות, גם כאלה שהפסקתי מזמן לשאול. 

וכמו מתוך חלום נשכח רחוק, פתחתי שוב ספרים וחלקם היו עתיקים, בדיוק כמו שאני אוהבת, וגיליתי לתדהמתי שההרגשה שהייתה לי תמיד אכן נכונה – יש סודות ליקום והם באמת כתובים, ויש אנשים שהם גיבורים!!!

כמו עשרת הגיבורים, רבי שמעון בר יוחאי ותשעת תלמידיו, שהסתתרו במערה מפני השלטון הרומאי, עסקו בלימוד ותיקונים והגיעו למדרגה הרוחנית הגבוהה ביותר. וממדרגה זאת כתב רבי שמעון בזמן המסתור במערה את ספר הזוהר, הספר שמספר את כל סודות הבריאה למי שיכול לשמוע.

די מדהים לגלות, אחרי חיים שלמים של התפכחות. למה הם גיבורים? ומה הם הסודות? ומה הקשר של כל זה לחיים שלך , להצלחה, בריאות, אהבה ואושר?!

בואו לגלות.